Jurado – Polska
Technologia klinczowania – Klinczing

Klinczing

Technologia klinczowania jest innowacyjnym procesem mechanicznego łączenia blach na zimno. Jest oparta na przetłaczaniu na zimno łączonych płyt metalu, co jest możliwe poprzez wywieranie nacisku stempla na matrycę bez użycia dodatkowych czynników takich jak nity, drut czy elektrody spawalnicze. Stempel i matryca, poprzez punktowe wywieranie nacisku wtłacza blachy jedną w drugą tworząc solidne i mocne połączenie, którego kształt zależy od kształtu użytej matrycy.

Narzędzia Jurado znajdują niezliczone zastosowanie w pracach technicznych i są używane na całym świecie. Strona internetowa firmy przedstawia wszystkie narzędzia ręczne i statyczne odpowiednie do wszelkich wymagań klienta. Ponadto gwarantuje współpracę z klientem celem znalezienia odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

Podstawy działania (rodzaje punktów klinczowania)

Blachy wtłoczone między stempel a matrycę odkształcają się zmuszając materiał do rozciągnięcia na boki i utworzenia przetłoczenia. Powstały punkt łączenia może mieć okrągły lub trapezoidalny kształt, zależnie od zastosowanej matrycy.

  • Okrągły punkt łączenia : okrągła matryca pozwala na hermetyczne i trwałe łączenie o estetycznym kształcie.
  • Trapezoidalnyy kształt łączenia: kształt trapezu pozwala na łączenie blach o niskiej elastyczności oraz znajduje zastosowanie przy łączeniu kilku warstw blachy.